קניית רכב בניו זילנד – לעבוד, להתנייד ולטייל

אחת ההטבות שמעניקות חברות ישראליות שמעסיקות עובדים בחו"ל היא רכב צמוד לעובדים. חברות שלא מספקות רכב, דואגות ברוב המקרים להסעות מסודרות למקום העבודה וחזרה לבית המגורים. אך מה עם עובדים שלא זוכים לפרבילגיה הזו? ומה קורה כאשר עובדים רוצים לצאת לטייל בשעות הפנאי, להתנייד ממקום למקום מבלי להיות תלויים בעובדים אחרים או במעסיק?

תחבורה ציבורית?

נסיעה בתחבורה הציבורית היא אופציה אחת להתניידות במהלך עבודה בניו זילנד. מדינה מערבית, מפותחת ומתויירת כמו ניו זילנד מציעה מערך שלם של תחבורה ציבורית הכוללת אוטובוסים עירוניים ובין-עירוניים, רכבות מהירות, רכבות תחתיות, מוניות ועוד. לעיתים לתחבורה ציבורית יש יתרון בהוזלת עלויות ולעיתים הנסיעה בה היא חלק מהחוויה של עבודה בחו"ל והטיול במדינה. יחד עם זאת, לתחבורה ציבורית יכולים להיות גם חסרונות. ניו זילנד היא מדינה עצומה ולאזורים מסוימים בה קשה להגיע בעזרת התחבורה הציבורית.

עבודה בניו זילנד עם רכב!

אם אתם רוצים שתהיה לכם אפשרות לטייל הרבה במהלך עבודה בניו זילנד, לא להיות תלויים בתחבורה ציבורית ולחקור את המדינה לאורכה ולרוחבה, אופציה נוספת לניידות היא קניית רכב, שתאפשר לכם גמישות וחופש לבחור לנסוע לכל מקום שתרצו. אם תקחו חופשה מהעבודה, תוכלו גם למצוא בניו זילנד חניונים רבים שפרושים לאורך כל המדינה, בהם ניתן להחנות את הרכב ופשוט ללון באזור ולטייל בו.

מכירת רכבים לתיירים בניו זילנד

בניו זילנד שני שווקים גדולים של מכירת מכוניות לתיירים, האחד באוקלנד והשני בקרייסצ'רץ'. שתי אלו הן ערים גדולות במדינה, בהן כבר מכירים היטב את שוק המכירה והקנייה של רכבים למטיילים. קניית הרכב באחת משתי הערים הללו היא כדאית גם מבחינת תכנון מסלול הטיול. רוב המטיילים בניו זילנד מתחילים ו/או מסיימים את מסלול הטיול באוקלנד או בקרייסצ'רץ'.

חשוב לדעת

במידה והחלטתם לקנות רכב, חשוב לקחת בחשבון מספר דברים. האחד הוא מחיר הרכב ההתחלתי – אל תתפתו לקנות את הרכב הזול ביותר, מכיוון שאת מה שתקנו, תצטרכו בסוף גם למכור. מאחר ובד"כ מדובר בקניית רכב לתקופה קצרה, רבים מנסים לצאת בזול ובסוף מפסידים הרבה זמן וכסף על ניסיונות למכור את הרכב בתום תקופת הטיול/העבודה.

שנית, לאחר שכבר בחרתם את הרכב, חשוב במיוחד לקנות רק רכב שעבר טסט. עומדת לפניכם הזכות לדרוש כי האוטו יעבור טסט בנוכחותם בטרם תקנו אותו. לאחר מכן תוכלו לגשת למשרד הדואר הקרוב וממש כמו בארץ, להעביר בעלות ולהחליף את כל הטפסים הנדרשים. כמו כן, חשוב במיוחד בשלב זה לשלם על ביטוח לתקופת השימוש הצפויה ברכב.

חשוב לציין כי בניו זילנד הנסיעה היא בצד שמאל – כלומר הפוך מישראל. נהגים רבים מגיעים נמרצים ונרגשים ושוכחים כי חוקי התנועה קצת שונים. לוקח זמן להתרגל לתנאי הכביש השונים, לכן חשוב לנקוט באחריות וזהירות.