עבודה בקטיף בניו זילנד: קטיפת קיווי

הצעות עבודה בניו זילנד צופנות בחובן המון כיף, ובעיקר ייחוד! למי שלא יודע, מדובר באחד היעדים היפים בעולם. בניו זילנד, המחולקת לשני איים – האי הצפוני והאי הדרומי, אתם תחשפו למגוון נופים שכולם יגרמו לנשימתכם להיעתק. נופים ירוקים לצד לבנים, שכן במדינה הצמחייה פראית ויפה וההרים מושלגים גם בעונות החמות יותר. הרי געש רבים, חופים בתוליים, אגמים, נהרות ועוד.

אם אתם מחפשים יעד מעניין ומרגש לעבודה בחו"ל, ניו זילנד בהחלט ראויה להתחרות על התואר. לצד נופים מרהיבים יש גם עולם מדהים של חי וצומח. בניו זילנד לא פעם תיתקלו בדולפינים, לווייתנים, פינגווינים, כלבי ים, נמרי ים ובעוד חיות נדירות ומקסימות.

כשחיפשתי עבודה בחו"ל, זה בדיוק מה שעמד נגד עניי. חלמתי לטוס לחו"ל אחרי הצבא, להתנתק ולנקות את הראש קצת. חיפשתי עבודה בסביבה ירוקה, לא רציתי לטוס לעבוד בחו"ל במכירות כמו רוב החברים שלי, כי אני לא בדיוק איש מכירות ממולח. אני אוהב את השקט, את הטבע, את החופש, הרוגע והשלווה. זה בדיוק מה שמצאתי בעבודה של קטיפת קיווי בניו זילנד. נשמע מצחיק, לא?

השלב הראשון בתהליך: חיפוש עבודה בניו זילנד

כאשר החלטתי לטוס לעבוד בניו זילנד, עשיתי חיפוש עבודה בחו"ל בגוגל, נכנסתי למספר אתרים, והאתר שנראה בעיניי הכי אמין ואיכותי היה אתר MAKA – בו מצאתי המון מדריכי מידע על עבודות בחו"ל, מאמרים מפורטים ומגוון הצעות עבודה.

משרות עבודה בניו זילנד יכולות להיות במכירות, מלצרות או בעבודות דומות. כמו כן, ניתן לחפש עבודה בחוות בניו זילנד – שזה בדיוק סוג העבודה שאני מתכוון אליו. עבודה בחוות יכולה להיות קטיפה של פרי הקיווי או משרות דומות לכך.

למה קיווי?

קיווי זה בהחלט עוד שם מוזר לפרי חמצמץ וטעים שמקורו אמנם בסין, אך מי שהעניקה לו את שמו והיא גם המשווקת הראשונה הרשמית שלו היא לא אחרת מאשר חברת שיווק ניו-זילנדית. לאחר שעשה הגירה ממזרח למערב, הפך הקיווי לאחד הגידולים הנפוצים בחוות החקלאיות בניו זילנד.

עבודה בחוות בניו זילנד היא עבודה נפוצה במיוחד בקרב מטיילים וצעירים ישראלים, ומכיוון שהקיווי כה נפוץ במדינה, ישראלים רבים מגיעים לעבוד בחוות חקלאיות בקטיף קיווי.

אופי העבודה בחוות ובקטיפת קיווי

עבודה בקטיפת קיווי בניו זילנד היא עבודה תקופתית בהתאם לעונת הגידול של הפרי. את הפרי החמצמץ מגדלים בדרך כלל בחודשי האביב והקטיף של הפרי נעשה עם בוא הקיץ. העבודה מצריכה פשוטו כמשמעו – לעבוד תחת שמיים פתוחים בקטיף של הקיווי מהשדה והבאתו ארוז ומוכן לשיווק בשוק.

העבודה אינה מצריכה כישורים מיוחדים, היא מתאימה לכל מי שאוהב את הטבע, את השמש ומוכן לעבוד בעבודה קצת קשה מבחינה גופנית שאינה מצריכה הגדלת ראש או מאמצים מיוחדים אחרים. בשאר שעות היום נשאר מספיק זמן פנוי לטייל, לצאת לבלות ולהנות מהטבע והנופים הירוקים. וכמובן שלכל עובד מגיע יום או יומיים חופש בשבוע.

עבודה בחוות חקלאיות בדרך כלל כוללת את תנאי המחייה – מגורים, מזון, חשבונות מים, חשמל ועוד. העבודה מתאימה למי שגדל כל חייו במושב או בקיבוץ ואוהב את החיים החקלאים אך גם לעירוניים שמחפשים קצת את השקט והשלווה של חיי הכפר.

ניו זילנד היא מדינה מדהימה ואיכות החיים בה גבוהה. עבודה בניו זילנד בחוות חקלאיות מאפשרת לעבוד, להרוויח כסף וכמובן גם להמשיך ולטייל במדינה לאחר מכן.