מגוון אפשרויות עבודה לצעירים בניו זילנד

ניו זילנד היא יעד תיירות ייחודי המושך אליו צעירים רבים מישראל ומרחבי העולם כולו. בתוך כך, מדובר בארץ מערבית בעלת איכות חיים גבוהה ותושבים מסבירי פנים, מה שהופך אותה גם ליעד עבודה בחו"ל משתלם ומבוקש. ניו זילנד מציעה לצעירים מגוון אפשריות תעסוקה מתגמלות. על הצעות העבודה השונות ועוד מידע שחשוב לדעת במאמר הבא.

הצעות עבודה לצעירים בניו זילנד

עגלות בניו זילנד

כמו במדינות מערביות אחרות, גם בניו זילנד עבודה במכירות הינה אפשרות תעסוקה נפוצה ומבוקשת בקרב צעירים. תחום המכירות המרכזי בניו זילנד הינו בעגלות בקניונים היוקרתיים, אשר פזורים במרכזי הקניות הגדולים. המכירות מתמקדות בימינו בעיקר בעיר הבירה וולינגטון, העיר התיירותית אוקלנד ובעיר האמידה כרייסטצ'רץ'. בעגלות אלו מוכרים לקהל המבקרים מוצרים שונים ומגוונים, לרבות מוצרי ים המלח ומוצרים טבעיים נוספים המבוקשים בקרב התושבים המקומיים כדוגמת איפור מינראלי. שכר העבודה במכירות מבוסס בעיקר על עמלות העומדות על 25% מאחוזי המכירות של העובד. זאת בנוסף לבונוסים ומענקים עבור היקף עסקאות שבועי או חודשי גבוהה.

מכירת ציורי שמן

ענף מכירות נוסף הנפוץ בניו זילנד ופופולארי מאוד בקרב צעירים ישראלים הינו מכירת תמונות שמן מדלת לדלת. ניו זילנד הינה יעד מעולה לעבודה מסוג זה בזכות האקלים הנוח השורר בה ואופיים מסביר הפנים של המקומיים. לרוב, עבודה זו מבוססת על שיטת ההפרשות, בה קיים מחיר מינימאלי עבור הציור, ורווחיו של המוכר הינם בתוספת המחיר שהוא קיבל עבור התמונה.

עבודות חקלאיות

לאלה מבינכם המחפשים קצת אתגר, המעדיפים למצוא עבודה באזורי הספר הקסומים של ניו זילנד ולא מעוניינים בעבודות בתחום המכירות, יש בהחלט אלטרנטיבה מעניינת, שהיא, עבודה בחוות החקלאיות הפזורות ברחבי המדינה. אחד מענפי החקלאות הנדרשים לידיים עבודות הינו תחום הקטיף. חשוב לציין כי מדובר בעבודה פיזית קשה ופחות רווחית מענף המכירות. מנגד, היא מאפשרת לחוות מקרוב את אורח החיים המקומי בחווה ניו זילנדית, ולהכיר תיירים נוספים מכל העולם. בנוסף, בניו זילנד קיימת אפשרות להשתלב בעבודה בחוות המגדלות חיות משק. לרוב מדובר בעבודה כמעט התנדבותית המספקת מגורים ואוכל בחינם עם תוספת שכר נמוכה.

אפשרויות עבודה נוספות

מלבד למצוין לעיל ניתן למצוא בניו זילנד עוד מגוון עבודות נוספות המתאימות לצעירים. מלאכות אלו כוללות בין היתר את תחומי המנעולנות, אבטחה, שיפוצים, סבלות, ניקיונות, אופר, גינון, מלצרות ועבודה כברמנים. כמו כן, ניתן למצוא עבודה באתרי הסקי השונים שבדרום המדינה, אם כי יש לקחת בחשבון שמאוד קר שם.

עלויות מחייה בניו זילנד

חשוב לדעת כי ניו זילנד הינה מדינה יקרה מאוד, וכדי לעבוד ולחסוך בה יש צורך להתנהל באופן נכון. התנהלות זו מתחילה בבחינת תנאי ההעסקה ומידת השתתפותה בעלויות שכר דירה, חשבונות והוצאות מחייה.

עבודה חוקית בניו זילנד

היתרון הגדול שבעבודה בניו זילנד עבור צעירים הוא היותה חוקית גם לבעלי דרכון ישראלי. לשם כך יש להוציא אישור עבודה לצעירים, הקבוע לתקופה של שנה, או אישור עבודה זמני התקף לרוב עבור עבודות בענפי החקלאות השונים. מידע אודות ויזות עבודה יש לברר בקרב המעסיקים השונים בניו זילנד.