עבודה חוקית בניו זילנד

ניו זילנד היא אחת מהמדינות המיוחדות ביותר בעולם. הבידוד היחסי מהעולם החיצון המקיף אותה, הנופים המרהיבים וצפיפות האוכלוסין הנמוכה הפכו אותה לאחד היעדים התיירותיים ביותר. עם זאת, לא תמיד טיול לניו זילנד אפשרי עבור כל אותם תיירים נלהבים כשבדרך כלל מדובר על בעיות שקשורות למימון הטיול. החדשות הטובות הן שכיום ניתן לשלב בין טיול לבין עבודה בניו זילנד, כל עוד מקפידים על עבודה חוקית, ומוציאים אשרת עבודה מתאימה בהתאם לחוק בניו זילנד.

מדיניות קשוחה לצד הקלות בקבלת אשרות עבודה

ניו זילנד נמצאת ביחסים דיפלומטיים מלאים עם ישראל ומאפשרת לצעירים רבים לקבל אשרת עבודה דרך השגרירות של ניו זילנד הממוקמת בתל אביב. עבודה חוקית בניו זילנד מתאפשרת במספר מסלולים ובאופן כללי ניתן לכתוב כי מדיניות הנפקת אשרות העבודה של ממשלת ניו זילנד נוחה מאוד בהשוואה למדינות אחרות שמהוות יעד אטרקטיבי למחפשי עבודה בחו"ל.

מצד שני, ממשלת ניו זילנד נוקטת במדיניות קשוחה ביותר כלפי עובדים לא חוקיים ומחמירה מאוד בענישה. לאור זאת, מעסיקים רבים בניו זילנד נמנעים בכל מחיר מהעסקת עובדים באופן לא חוקי ועובד לא חוקי שנתפס על ידי הרשויות צפוי לא רק לקנס כספי, אלא גם לעונש מאסר ואף לגירוש מהמדינה. נכון לכתיבת שורות אלה ממשלת ניו זילנד מספקת מדי שנה בשנה מאתיים אשרות עבודה לצעירים ישראלים לפני גיל שלושים. אשרת עבודה מסוג זה מאפשרת עבודה חוקית בניו זילנד במשך שנה תוך החלפת המעסיק מדי שלושה חודשים.

עבודות בניו זילנד באופן חוקי

ניו זילנד מציעה למחפשי העבודה מגוון רחב של תפקידים מבוקשים כשבין היתר מדובר על סוגי העבודות הבאים:

  • עבודה בחוות חקלאיות – ניו זילנד בורכה בשפע של טבע ובחוות חקלאיות רבות. בחוות החקלאיות ניתן לעבוד בקטיף, בציר, אריזה, תחזוקה, ניהול, טיפול בעדרי בקר וצאן ועוד. מדובר על עבודה פיזית קשה אך מתגמלת ביותר.
  • עבודה בעגלות בניו זילנד – עבודה המתאימה לאלו מבינכם שבורכו בחוש מיוחד למכירות. בעגלות הממוקמות בקניונים ובמרכזי הקניות בניו זילנד ניתן למכור מגוון מוצרים, החל ממוצרי קוסמטיקה ובישום וכלה במוצרי אמנות ומוצרים חשמליים.
  • מכירת ציורי שמן – מכירה של יצירות אמנות מדלת לדלת מתאימה לצעירים אוהבי אדם שמתמחים ביצירת קשר אישי ועניין תוך מספר דקות. התושבים בניו זילנד מתאפיינים במזג נעים וידידותי ורבים מהעוסקים בתחום זה מרגישים כאילו אינם עובדים, אלא מבלים בחברת חברים חדשים מדי יום ביומו.
  • טיפול בילדים – במידה ויש לכם גישה לילדים או פעוטות, באפשרותכם להשיג עבודה בשמירה על ילדים. השכר בתחום זה גבוה יותר בניו זילנד מאשר בישראל. המשכורת לרוב משולמת באופן גלובלי ובדרך כלל המגורים ממוקמים בבית המשפחה. באופן כזה ניתן לחסוך לא מעט כסף במהלך השהות במדינה.