עבודה בחקלאות בניו זילנד

ניו זילנד היא מדינה יפהפייה וייחודית, הנמצאת פחות או יותר במקום הכי רחוק ממדינת ישראל על פני הגלובוס. לא רק המיקום שלה מרוחק כל כך, גם המנטאליות שונה לחלוטין, הנופים מרהיבים ומגוונים, והאפשרויות לטיול, מגורים ואפילו עבודה בניו זילנד הן כמעט אין סופיות.

אם אתם חולמים לשלב עבודה עם טיול בניו זילנד, תחשבו על עבודה בחקלאות בניו זילנד – תוכלו להשתלב בקלות באחת מהחוות הרבות הפזורות לאורך המדינה ולעבוד בעבודת אדמה עם גידולים ובעלי חיים, בעבודה אינטנסיבית יחסית וזמנית, שבמרבית המקרים תאפשר לא רק שכר חודשי אלא גם מגורים ולפעמים אפילו כלכלה.

מהם היתרונות של עבודה בניו זילנד בחקלאות? מהם החסרונות בעבודה זו? איך ואיפה מוצאים כזו עבודה? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

מה עושים בעבודה בחקלאות בניו זילנד?

עבודה בחקלאות בניו זילנד נחלקת בדרך כלל לשתיים – עבודה עם גידולים (למשל עבודה בכרמים, מיון תפוחים, קטיף פירות וירקות), ועבודה עם בעלי חיים (בעיקר בקר או כבשים). בשני המקרים, מדובר בדרך כלל בעבודה אינטנסיבית הנמשכת על פני שעות רבות בכל יום, ללא התחייבות לתקופת העבודה (כלומר, אתם יכולים לעזוב מתי שתבחרו). העבודה בענף החקלאות משתלמת, ואתם צפויים להרוויח לפחות תשעה דולרים אוסטרליים לשעה (שזה בערך 30 ש"ח), אחרי תשלום מיסים, פרט לזה תקבלו גם מקום לישון במרבית החוות. עוד יתרון גדול שיש לעבודה בחקלאות בניו זילנד, הוא השקט. מי שמנסה לברוח מההמון ולייצר לעצמו שעות שקטות שבהן זה רק הוא והנוף – עבודה בחקלאות יכולה להתאים לו.

החסרונות של עבודה בחקלאות

עבודה בחקלאות משתנה על פי העונות ומזג האוויר, ולא בכל יום ניתן לצאת לעבוד. העבודה היא בדרך כלל פיזית מאוד ומתאימה לגברים ונשים בעלי כושר גופני בינוני לפחות (אם אתם מחפשים עבודה שאינה כרוכה במאמץ גופני, כדאי שתשקלו שוב את העניין).

מה צריך לדעת לפני שמתחילים לחפש עבודה בחקלאות בניו זילנד?

היעדים העיקריים לעבודה בחקלאות בניו זילנד הם נפייר, טאורנגה, אלכסנדרה, בלנהיים, ואחרים. חשוב לברר מבעוד מועד לגבי עבודה חוקית בניו זילנד ועל הליך הוצאת ויזת עבודה, אותה קל יחסית להפיק ברגע שיש לכם מעביד המעוניין להעסיק אתכם ולסייע לכם בהפקת האשרה. עבור הגשת בקשה לאשרת עבודה בחקלאות בניו זילנד תצטרכו להציג את הדרכון שלכם, תדפיס של מצב חשבון הבנק שלכם, ולמלא את הטפסים המתאימים.

המעסיק בניו זילנד לא ישלם לכם במזומן. עליכם לפתוח חשבון בנק באחד מסניפי הדואר המקומיים ולקבל כרטיס משיכת כספים מקומי. המעביד שלכם יבצע העברות שבועיות של השכר שלכם אל חשבון הבנק המקומי שפתחתם, משם אתם תוכלו למשוך כספים.

כאמור, באשר למגורים, העובדים בחקלאות מתגוררים בחוות והמעסיק דואג לרווחתם (אוכל, חדר ללינה, כלכלה ועוד), כך שקל להתקיים מעבודה חקלאית בניו זילנד.