יציאה לטרק – הנחיות בטיחות

הטיול הגדול לחו"ל הוא בדרך כלל כל כך מרגש ומסעיר, אנחנו נסחפים לתוך מערבולת ההתארגנות המקדימה, הקניות שלפני, השגת הויזה, הדרכון, המסמכים הנדרשים, חיסונים, ציוד, תכנון מסלול – לאן נלך ומה נעשה. יש כל כך הרבה דברים לעשות אך כשמגיעים כבר ליעד ואנחנו בתוך הטיול, לפעמים יש נטייה לשכוח ולנהוג בחוסר אחריות. חוסר אחריות כזה כבר נגמר לצערנו במקרים מסוימים בעבר בסוף עצוב וכואב. סוף כזה הוא בהחלט לא חלק מהתכנון של טיול כל כך חשוב וגדול. לכן בכדי לחזור הביתה בריאים ושלמים חשוב לנהוג ע"פ הוראות בטיחות מסוימות. במיוחד כשהטיול מערב בתוכו מסלולי טיול אטרקטיביים, שהם יותר מסוכנים, ארוכים ומאתגרים.

בראש ובראשונה כבר בארץ יש לכם מה לעשות – השאירו צילומים ועותקים של כל המסמכים החשובים שלכם למקרה שתצטרכו שמישהו ישלח לכם אותם לחו"ל. דאגו לביטוח אמיתי, תקף שמכיל את כיסוי הספורט האתגרי וחילוץ והצלה במידה ונתקעתם או נתקלתם בבעיה המסכנת חיים. אחד החוקים החשובים ביותר לשמירה על החיים הם – לעולם אל תצאו לטייל לבד. גם לא לטרק הכי קצר ופשוט. השאירו מידע להורים בבית או לחברים אחרים שמטיילים אתכם, כי אתם יוצאים לטרק של מספר ימים באזור מוגדר מראש ועדכנו גם מתי אתם עתידים לחזור.

אם בחרתם במסלול טרק מאתגר מהרגיל, אל תחסכו ואל תתביישו – שכרו מדריך. אדם מנוסה שמכיר את המסלול, את מזג האוויר ואת כל הסכנות הצפויות בדרך. הצטיידו בלבוש חם מספיק בכדי שתוכלו להתמודד עם קור עז וכמובן באספקת אוכל ומים בכמות מחושבת מראש שתספיק לכם לכל הטיול.

אל תנסו להתחכם ולחפש מסלולים חדשים ושבילים לא מוכרים, היצמדו לשבילי הדרך הידועים, למסלולים, גשרים, מעברים וכבישים שהם בנויים וידועים מראש כחלק ממסלול הטיול. שמרו על הציוד שלכם היטב והיזהרו משודדים וגנבים, המכירים היטב את מסלולי הטיול וכן את חולשתם של המטיילים כמי שלא מכירים כלל. הכי חשוב כמובן זה שתיקחו בחשבון שהכול יכול לקרות, היו אחראים למצבכם ואל תסתמכו על מישהו שאינכם מכירים.