טיול תרמילאים בניו זילנד

ניו זילנד היא אחד היעדים הטובים והפופולאריים ביותר לטיול תרמילאים. עולם שלם של טבע אינסופי הכולל יערות גשם, חופי ים עם מים כחולים וצלולים, הרי געש, בריכות בוץ, מצוקי ענק, אגמים, קרחונים אדירים, מעיינות חמים, גייזרים, הרים מושלגים, מדבריות וזנים נדירים של בעלי חיים. ניו זילנד היא גן עדן עלי אדמות, אז קחו תרמיל גב ותתחילו לתכנן טיול תרמילאים בניו זילנד.

ניו זילנד, מדינת איים נידחת אי שם בדרום האוקיינוס השקט, מרוחקת מאוד מישראל. היא מורכבת משני איים גדולים (הצפוני והדרומי) ומספר איים קטנים יותר. טיול תרמילאים במדינה לרוב מוקדש יותר לאי הדרומי בו יש מגוון רחב יותר של פעילויות ונופים מגוונים מאוד. אך גם באי הצפוני ישנם מקומות מומלצים ומעניינים לטייל בהם כמו העיר ולינגטון (עיר הבירה) בה חיי לילה תוססים ואתרי תיירות רבים, עיירת הנופש טאופו השוכנת על גדותיו של אגם טאופו ואתרים שונים בהם ניתן לחזות בתופעות טבע מרשימות כמו גייזרים, בריכות גופרית ובוץ מבעבע.

טיול תרמילאים בניו זילנד מספק חוויה כל כך מיוחדת ושונה מאשר טיול תרמילאים במדינות אחרות. היופי הקסום של ניו זילנד מתבטא בשילוב של נופים ירוקים, מפלים ואגמים כחולים עם נופים מדבריים אדומים ועזים והרי געש פעילים. חובבי ספורט האקסטרים ישמחו לגלות שבניו זילנד קיים כל סוג ספורט אפשרי כמעט. אפשר לקפוץ בנג'י, לעשות סנפלינג, לטפס על קרחונים והרי געש, לרכב על סוסים או אופניים, לעשות ראפטינג, צניחה חופשית, לשוט בקיאק ופעילויות נוספות.

אם אתם מתכננים טיול תרמילאים בניו זילנד לפניכם מספר עצות טיפים. ראשית, חשוב לזכור שעונות הקיץ והחורף הפוכות מעונות השנה בישראל ובנוסף עלולים לרדת גשמים גם בחודשי הקיץ. שנית, בעת הכניסה לניו זילנד ניתנת אשרת שהייה למשך שלושה חודשים אותה ניתן להאריך תמורת תשלום. דבר נוסף, שעון ניו זילנד מקדים את ישראל ב – 11 שעות. כמו כן, חשוב לדעת שאסור להכניס לניו זילנד מזון מבחוץ ומי שיתפס עלול להיקנס. לגבי לינה בניו זילנד ישנן אכסניות רבות בהן ניתן ללון, אתרי קמפינג המיועדים לאוהלים ולקראוונים וגם חוות המספקות אירוח ולינה.