טיול בניו זילנד – האי הצפוני

האי הצפוני של ניו זילנד מכונה במאורית (שפת הילידים במקום) "הדג של מאוי" (Te ika a Maui), והוא מציע לכם יותר מ-115,000 קילומטרים של נופים עוצרי נשימה, ערים שוקקות, אזורים בראשיתיים ופראיים, אוכלוסייה אירופאית צעירה ו"זורמת" לצד שבטים מאוריים בעלי מסורות עתיקות, ועוד ועוד. לקראת עבודה בניו זילנד, ולא משנה אם אתם עובדים באי הצפוני או הדרומי, אתם חייבים לטייל בשניהם, הכנו עבורכם תקציר על כל מה שצריך לדעת על טיול בניו זילנד באי הצפוני – במאמר שלפניכם.

מתחילים באוקלנד – העיר הגדולה בניו זילנד

כמעט 80% מתושבי ניו זילנד גרים באי הצפוני, בו הערים אוקלנד ובירת ניו זילנד וולינגטון. באוקלנד נמצא נמל התעופה הגדול במדינה וקרוב לוודאי ששם תנחתו, לכן זהו מקום טוב להתחיל טיול באי הצפוני של ניו זילנד.

אוקלנד ממוקמת כמעט ב"שפיץ" הכי צפוני של האי הצפוני של ניו זילנד. מצפונה לה נמצא חבל הארץ נורת'לנד. באוקלנד תוכלו לחוות את חיי הלילה של ניו זילנד, לאכול במסעדות הייחודיות הפזורות בעיר ולהתארגן לקראת היציאה אל הטבע בימים הקרובים.

ממשיכים דרומה

המחוז שנמצא דרומית לאוקלנד הוא מחוז המילטון, ובו העיר הגדולה ביותר בניו זילנד שהיא אינה עיר חוף. בהמילטון תוכלו ליהנות מחיי לילה שוקקים, מסעדות טובות, ומסיורים ומסלולי הליכה נעימים. בין האטרקציות המומלצות בהמילטון: עולם המים טה-ראפה; המעיינות החמים של וואינגארו; גני המילטון המרהיבים; וגן החיות המקומי שם תוכלו לראות חיות שלא תראו בשום מקום אחר בעולם.

נמשיך דרומה ומזרחה, ונגיע לאגם רוטורואה רחב הידיים, שם תמצאו מגוון בריכות תרמיות בהן תוכלו לשכשך במי גופרית (בדומה לאלה שבחמת גדר) ולהתמרח בבוץ מינראלי. ברוטורואה העיר קיים ריכוז גדול של ילידים (מאורים) המציעים אירוח מסורתי, הכולל ארוחה וצפייה במנהגים ובטקסים מאורים עתיקים – מומלץ לא לפספס את החוויה הייחודית.

קצת דרומה מרוטורואה תמצאו את העיר טאופו, גם בה בריכות תרמיות לרוב (אם לא הספקתם). בטאופו תוכלו לבדוק אם אתם חובבי ספורט אקסטרימי עם שפע של אטרקציות מסוג זה, כמו קפיצות באנג'י וצניחה חופשית. מאגם טאופו תוכלו ליהנות מדיג של דגי טראוט או לשתות כוס קפה טוב בבתי הקפה הפזורים על גדות האגם הגדול ביותר בניו זילנד.

מסיימים בעיר הבירה, וולינגטון

תוכלו לנסוע מאוקלנד ועד לקצה הדרומי של האי הצפוני של ניו זילנד בתוך חמישה ימים לכל הפחות. בדרך, מובטחים לכם נופים ואטרקציות שלא תשכחו כל חייכם. את הטיול באי הצפוני כנראה שתסיימו בוולינגטון, עיר הבירה של ניו זילנד, הנמצאת בקצהו הדרומי של האי. וולינגטון היא עיר נמל, בה יתאפשר לכם לעבור אל האי הדרומי במעבורת (אפשר לעלות על מעבורת גם עם קרוואן, אם אתם מטיילים בניו זילנד עם קרוואן). מומלץ לבקר במוזיאון הלאומי של ניו זילנד הממוקם בוולינגטון, ולהתרשם מההיסטוריה והתרבות של ניו זילנד.