הגירה לניו זילנד

ניו זילנד מהווה יעד אטרקטיבי ביותר לעבודה בחו"ל ולהגירה של אנשים מכל רחבי העולם, וגם כאן בישראל צעירים רבים לוטשים את עיניהם למדינה המיוחדת והאקזוטית הזו. במאמר שלפניכם נפרט אודות שלושת הדרכים בהן ניתן להגר לניו זילנד כיום.

הגירה על בסיס מקצוע

הגירה על בסיס מקצוע היא אחד מהאמצעים בהם יכולים בעלי מקצועות מיומנים להגר לניו זילנד. לאחר קבלת אשרת הגירה לניו זילנד על בסיס מקצוע, העובד מקבל באופן אוטומטי אשרת הגירה גם לבני משפחתו הקרובים (בן/בת הזוג וילדיו/ה), אך על מנת לקבל את האשרה הנכספת על מגיש הבקשה להיות בעל מקצוע המוכר על ידי רשויות ההגירה הניו זילנדיות, להוכיח שליטה בשפה האנגלית ולהשיג לפחות מאה נקודות בשאלון של רשות ההגירה הניו זילנדית.

הנקודות ניתנות בהתאם להכשרות המקצועיות שעבר מגיש הבקשה, בהתאם למסלול הלימודים שסיים, בהתאם לגילו של המועמד ועוד. כך למשל מועמד בעל קרוב משפחה מדרגה ראשונה הגר בניו זילנד מקבל באופן אוטומטי עשר נקודות ובמידה ולמועמד מחכה הצעת עבודה בניו זילנד, יקבל חמישים נקודות. את רשימת הנקודות והמשרות המבוקשות ניתן למצוא באתר של רשות ההגירה של ניו זילנד.

הגירה על בסיס עסק

הגירה על בסיס עסק מתאפשרת באחת משלוש הדרכים הבאות:

  • הגירה של משקיע פעיל – משקיע פעיל הוא אדם המעוניין להשקיע סכום מסוים של כסף באפיק השקעה נדרש לפי הקריטריונים של רשות ההגירה בניו זילנד המשתנים מעת לעת.
  • הגירת יזם – הגירת יזם אפשרית לאנשים שמעוניינים להפריח עסק קיים או להקים עסק חדש בניו זילנד. על מנת לקבל אשרת הגירה על בסיס יזמות יש להציג תכנית עסקית מסודרת, להציג את מקורות המימון של העסק ושל היזם, להוכיח כי מגיש הבקשה לא חווה כישלון עסקי בחמש השנים האחרונות וכן להוכיח כי למגיש הבקשה יש את הכישורים הדרושים ואת הניסיון הרלוונטי להקמת עסק בהתאם לתכנית שהגיש.
  • עובדי עסק מועבר – על מנת לקבל אשרת הגירה על בסיס זה יש להוכיח כי הבעלים של העסק מתכוון להפעיל את העסק שלו בניו זילנד וכן יש להוכיח כי העסק יביא תועלת למדינה.

הגירה על בסיס משפחה

כשלושים אחוז מאשרות ההגירה לניו זילנד ניתנות על בסיס זה מדי שנה. תכנית ההגירה על בסיס משפחה מיועדת לאחד משפחות בניו זילנד על ידי מתן תושבות קבע לבני משפחתם של תושבי קבע ואזרחים בניו זילנד. ישנן שלוש אפשרויות שבהן ניתן לנצל את המדיניות של ניו זילנד בנוגע להגירה על בסיס משפחה להלן:

  • מדיניות ילדים בוגרים ואחים.
  • מדיניות הורים.
  • מדיניות בני זוג.

יש לציין כי אשרת ההגירה לא ניתנת באופן אוטומטי וכי על מנת לקבל את האשרה יש לענות על מספר קריטריונים המשתנים מעת לעת. כך למשל הורים לאדם שמתגורר בניו זילנד המעוניינים להגר לניו זילנד צריכים להוכיח כי מרכז הכובד של המשפחה נמצא בניו זילנד ובנוסף לכך הבקשה תתקבל רק במידה והילד של מגישי הבקשה בן שבע עשרה לפחות ובמידה ונתן את החסות שלו לבקשה.