בקפקרס בניו זילנד

ה"בקפקרס" הוא כינוי לתרמילאים – אותם אנשים שסוחבים תיק גדול וכבד על הגב, נעים והולכים ממקום למקום וחווים את הטיול שלהם באותנטיות ובצורה הכי לא "תיירותית" טיפוסית שיש. התרמילאים נהנים מהתרבות של המקומות בהם הם מטיילים ונחשפים לחוויות, מקומות, ריחות ורגעים שקשה לחוש אותם כשישנים בבתי מלון ועושים טיולים מודרכים.

ניו זילנד מהווה את אחד המקומות המושלמים לתרמילאים – לא סתם היא כונתה "גן עדן עלי אדמות". ניו זילנד היא בהחלט לא עוד מקום תיירותי רגיל – מדובר במדינת איים שמתגוררים בה בסך הכל קצת יותר מארבעה מיליון תושבים, על שטח עצום בגודלו ביחס לגודל האוכלוסייה. זוהי מדינה רוויה במרחבים ירוקים עוצרי נשימה, הרי געש, חופים מרהיבים, הרים מושלגים וחולות מדבריים. יש בה מגוון רחב של נופים ותופעות טבע בלתי רגילות שהפכו אותו למוקד עלייה לרגל עבור תרמילאים ומטיילים מכל רחבי העולם.

כמובן שיש לקחת בחשבון את מזג האוויר כאשר יוצאים לטיול ארוך שכזה. החודשים האידאלים לטיול תרמילאים בניו זילנד הם ללא ספק חודשי הקיץ. עונת הקיץ בניו זילנד מתחילה בדרך כלל בנובמבר ומגיעה לסיומה בסוף יוני. כלומר הפוך מעונות השנה כאן בישראל. עבור תרמילאים, מזג האוויר הוא אלמנט קריטי במיוחד בתכנון הטיול. בעיקר לאור העובדה שתרמילאים מתהלכים ונעים ממקום למקום בדרך כלל ברגל או בתחבורה ציבורית ומזג אוויר משפיע עליהם ישירות. כמובן שתמיד קיימת האפשרות היקרה והמפנקת של השכרת מכונית שתהפוך את הטיול של התרמילאים לקצת יותר נוח, אך הדבר עלול לפגוע בחוויה האותנטית של התחככות עם התושבים המקומיים.

בחירת היעדים לטיול בניו זילנד היא משימה קשה במיוחד מכיוון שרובם ככולם מרהיבים, עוצרי נשימה ומיוחדים במינם. עם זאת, ישנם כמה מקומות ידועים שפשוט חובה לתרמילאים לבקר בהם – העיר אוקלנד והפסטיבל הייחודי שמתקיים בה כל שנה, וולינגטון עיר הבירה של ניו זילנד, מפרץ האיים באי הצפוני, עיירת הנופש קווינסטאון בחוף הדרומי, פסגות ההרים בקאיקורה ועוד.

חשוב לדעת שישראלים רבים שמטיילים בניו זילנד משלבים במהלך הטיול גם עבודה בקטיף קיווי או במשרות בניו זילנד נוספות שהן זמניות בכדי לממן את המשך הטיול ואף להאריכו – קחו זאת בחשבון במהלך תכנון הטיול ופנו לכך זמן אם אתם שוקלים גם לעבוד וגם לטייל.  עבודה בחו"ל היא חווייה ייחודית בפני עצמה ועל כך תוכלו לקרוא בהרחבה ביתר דפי האתר!