אשרת עבודה בניו זילנד

ניו זילנד הינה אחת המדינות היפות בעולם, המושכת אליה ישראלים רבים המעוניינים לטייל, לעבוד ואף לחיות בה. החל משנת 2011 ישראלים יכולים בהחלט להוציא אשרת עבודה בניו זילנד, גם עבור עבודות קצרות מועד וזמניות. זהו יתרון המאפשר לעבוד בניו זילנד באופן חוקי וללא חשש.

אשרת עבודה לישראלים בניו זילנד

חשוב לדעת כי החל משנת 2011 ניו זילנד הוסיפה את ישראל לרשימת המדינות המאושרות לקבלת ויזת עבודה. מידי שנה ממשלת ניו זילנד מנפיקה 200 אשרות עבודה תקפות לשנה עבור ישראלים, והן אינן מחייבות תעסוקה של מעביד אחד. כמו כן, ויזה זו תקפה לכל סוג של עבודה בניו זילנד והיא מאפשרת לצאת ולהיכנס במהלך השנה ללא הגבלה מגבולות המדינה. את הבקשה לויזה ניתן לבצע דרך האינטרנט מישראל, או מניו זילנד למי שמחזיק ויזת תייר תקפה. מדובר בהליך לא מסובך האורך כשבועיים עד לקבלת אישור העבודה, ועולה כ- 140 דולר ניו זילנדי השווים בערכם לכ- 400 ₪. מכיוון שמדובר בשיטת כל המקדים זוכה, כדי להגדיל את סיכויי קבלת ויזת העבודה מומלץ להגיש בקשה זו מידי שנה בחודש נובמבר.

תנאי קבלת ויזת עבודה לניו זילנד

ישראלים המעוניינים לקבל ויזת עבודה בניו זילנד נדרשים לעמוד במספר תנאים בסיסיים. ראשית, הויזה ניתנת רק למי שיש לו דרכון ישראלי תקף, שהינו בן 18 עד 30 שנים, ומגיע לניו זילנד ללא ילדים. בנוסף, יש להציג כרטיס טיסה חזרה למדינת ישראל ולהצהיר שזוהי הפעם הראשונה שאישור זה מבוקש. כמו כן, שללא קשר לעבודה, מבקש אשרת העבודה יכול לממן את שהותו במדינה בסך של 4000 דולר ניו זילנדי לחודש. יש גם להצהיר שמטרת הביקור בניו זילנד הינה לצרכי חופשה עם אפשרות לשלבה בלימודים או עבודה. בנוסף לכך יש לעבור מספר מבדקים הכוללים מבדקי בריאות, ולהציג ביטוח בריאות מקיף המכסה את כל משך השהייה במדינה.

אשרות עבודה זמניות בענף החקלאות

מלבד אשרות עבודה לשנה, ניו זילנד גם מעניקה ויזות עבודה זמניות תקופתיות. יש לציין כי אשרת עבודה בענף החקלאות לרוב ניתנת לעובדים בתחומי החקלאות, ומוגבלת לעונות שנה ולאזורים ספציפיים במדינה. אשרות עבודה בניו זילנד בחקלאות ניתנות למי שמעסיק מציע לו עבודה במקום ספציפי, והינן מתאימות למי שמעוניין לשלב טיול במדינה ביחד עם עבודה. בתוך כך, ניתן לבחור בין ויזה ל- 6 שבועות שאותה אפשר להוציא פעם אחת במהלך השהייה במדינה, או בויזה חד פעמית לחצי שנה. יש לציין כי בניו זילנד גם עבודה התנדבותית דורשת הוצאות אישור עבודה.

אשרת עבודה לבעלי מקצוע למטרות רילוקיישן

מעבר לאשרת עבודה לצעירים בניו זילנד, קיימת גם אפשרות להגיש בקשה לאשרת עבודה לבעלי מקצוע למטרות רילוקיישן. ויזה זו ניתנת לישראלים שגילם הינו מתחת ל- 56, בעלי ידע בסיסי בשפה האנגלית, ללא עבר פלילי ובריאים בגופם ונפשם. כמו כן, הויזה ניתנת למי שמציג הצעת עבודה קונקרטית, הינו בעל ניסיון של לפחות שנתיים בתחום המבוקש, ובעל השכלה אקדמית או הכשרה מקצועית רלוונטית.