אטרקציות מומלצות בניו זילנד

ניו זילנד מפגישה את הישראלי הממוצע עם אווירה שונה לגמרי – במקום לפתוח את היום עם דיווחים על תאונות דרכים, פעולות טרור ואלימות של בני האדם היום נפתח בדיווחים על לוויתנים מתאבדים, צרות של מיני עצים וחדשות אחרות שבישראל שמורות לדף האחרון של העיתון.

מכאן אפשר ללמוד מהן האטרקציות המרכזיות בניו זילנד – בדיוק, כאלה שקשורות לבעלי חיים, טבע, ספורט אתגרי ופעילויות מלאות אדרנלין. מי שמחפש מה לעשות באי הצפוני או הדרומי ימצא שלל אפשרויות: החל מספורט אתגרי שמרוכז בקווינסטון בדרום ועד טיולים בנוף הפסטורלי באי הצפוני. חובבי הצניחות החופשיות יוכלו לסור לטאופו ומי שמחפש שבילי הליכה מרהיבים, מגוון ציפורים ונופים עוצרי נשימה יהנה מהפיורדלנד שבדרום.

עוד אטרקציות מומלצות בניו זילנד שמתאימות לעצלנים יותר יכולות להיות נסיעה באחת הרכבות שעוברות במסלולים שאורכים מספר שעות בין הנופים המגוונים, או צפיה בלוויתנים, שצריכה להיעשות בעונה המתאימה. כיוון שבניו זילנד יש מודעות גבוהה לטבע ולחיבה של התיירים אליו, ניתן להשיג כרטיסים מוזלים שמשלבים נסיעה ברכבת וצפיה בלוויתנים למשל, או הנחות למספר אטרקציות שמגיעות בחבילה.

מבין כל המקומות בעולם, בניו זילנד הדבר האחרון שכדאי הוא לגלות עצלנות ולהשאר בחדר במקום לצאת ולטייל. גם אם הגעתם למטרת עבודה בניו זילנד, כדאי לנצל את ימי החופש ולמלא את המצברים לקראת המשך העבודה. ההחלטה החכמה ביותר היא לערוך גיחות קצרות בסופי השבוע, לאזורים שקרובים לאזור בו עובדים, ולתכנן מראש שבועיים או חודש בסיום העבודה לטיול רציני וגדול כדי לראות את כל הנופים והמראות. נכון, עובדים בחו"ל בשביל הכסף, בשביל לפגוש אנשים חדשים ולגור במקום אחר, אבל הקירבה לנוף המדהים היא הבונוס העיקרי כשמדובר על עבודה ביעד כמו ניו זילנד.