אוכל זול בניו זילנד

כל מי שהיה בניו זילנד בטח יודע שהמחייה בה אינה זולה ועיקר העול הכלכלי הוא התשלום עבור המזון. בכדי להקל על הנטל הכלכלי ריכזנו עבורכם כמה עצות וטיפים שיסייעו לכם למצוא אוכל זול בניו זילנד – אפילו במחירים מצחיקים.

קודם כל – אם אתם ממש רוצים לחסוך בעלויות, הפשילו שרוולים, הוציאו את הסכינים והתחילו לבשל. את המצרכים קונים ברשתות המזון הגדולות, רק כך תוכלו באמת לחסוך.

ברחבי ניו זילנד פזורים סוגים שונים של סופרמרקטים, הנה כמה מהם: בערים הגדולות ניתן למצוא את Pak`Nsave"" שהוא בלי ספק הסופר הזול ביותר! כמו גם את בן דודו ה"Woolworths". יש גם את ה"Countdown" שהוא זול ודי גדול אך פחות נפוץ ואת רשת "New World" אשר בעלת מחירים סבירים, אך בערים הגדולות מתבררת כיותר יקרה ובערים קטנות מתגלה כזולה לעומת אופציות אחרות. בערים הקטנות ניתן למצוא גם את "Supervalu" – רשת נוספת הנחשבת לזולה.

בכל הסופרים יש לשים לב למוצרים הקרויים "Homebrand" שזה במילים אחרות "מוצר ביתי". מדובר במותג של מוצרים בינוניים בעלי איכות סבירה וזולים מאוד, לא מדובר באוכל יוצא מן הכלל אבל כבר אמרנו שאנחנו בעניין חסכון. למותג הזה מבחר יפה של מוצרים ורכישתם חוסכת כסף רב.

בגדול אם תסתפקו בבוקר בכריך עם גבינה או בקערת קורנפלקס, בצהריים בפחמימה עם רוטב ובערב לחם עם ממרח וביצה תגיעו לסכום "זעום" של 10$ ביום, שנחשב סביר בהחלט.

מלבד ארוחות בהכנה עצמית, ניתן גם "להתפנק" בארוחה בחוץ כי לא תמיד מתחשק לעמול על ארוחה. למרות שהסופרים הם הכי זולים, ישנן רשתות מזון מהיר ומסעדות מוכרות שניתן לאכול בהן. אל תתבלבלו, ארוחה ברשת מזון מהיר עולה בין 3$ ל-5$ וארוחה במסעדה תעלה בטווח 16-30$ אבל אין מה לעשות, לפעמים פשוט מתחשק לאכול בלי הארגון של לפני ואחרי.

טיפים חשובים – קודם כל, לא מקובל לתת תשר במסעדות ובנוסף, מטבחי המסעדות נסגרים בשעה 20:00 כך שאל תבנו על ארוחת ערב מאוחרת. ולסיכום, החיסכון מתבטא בדברים הקטנים, נחמד לגלות שגם בניו זילנד הרחוקה ניתן למצוא אוכל טעים וזול.